ASEM

DHI Saç Ekimi Yöntemi Nedir?

DHI saç ekimi yöntemi, son yılların en çok tercih edilen operasyonlarından olan saç ekimi işlemlerinde kullanılan uygulama şekillerinden biridir. “Kalem tekniği” ya da “doğrudan saç ekimi” olarak da bilinen DHI yöntemibir saç ekim tekniği değil, bir uygulama şeklidir. DHI yöntemi yeni denebilecek bir uygulama şekli olmasına rağmen sağladığı avantajlar sayesinde oldukça fazla tercih edilmektedir.

DHI Saç Ekimi; donör bölgeden seçilerek toplanan kaliteli saç köklerinin, özel kalemler yardımıyla ekim alanına yerleştirildiği bir uygulamadır. DHI yönteminde greftlerin yerleştirilmesine yardımcı olan, kalemi andıran medikal aparat; kanal açma ve kök yerleştirme işlemlerini aynı anda yapabildiğinden, köklerin daha kısa sürede ekilmesini sağlar. Lokal anestezi ile gerçekleştirilen DHI saç ekimi prosedürü, saç köklerinin özel bir cihaz yardımı ile gevşetilerek tek tek toplanmasıyla başlar. Toplanırken üzerlerinde bir parça doku da bulunan greftler, ayrıştırma işlemine tabi tutulduktan sonra özel medikal kalem yardımıyla nakil alanına yerleştirilir.

DHI Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

DHI yöntemi kullanılarak yapılan saç ekimlerinde, saç kökleri daha sık ekilebilir. Bu sayede ekim, çok daha doğal bir görünümle sonuçlanacaktır. Kullanılan medikal kalem, saç köklerinin ekim açısının daha kolay belirlenmesini sağlamanın yanı sıra nakil alanına saç kökü genişliğinde delikler açar. Böylece operasyonun verdiği hasar minimum seviyede olur. Kesi yapılmayan bu uygulama şeklinde kanama da yok denecek kadar azdır. Operasyonun sebep olduğu hasar minimum seviyede olduğu için iyileşme süreci oldukça hızlıdır. DHI yöntemi var olan saçlara zarar vermez.

Gerekli bölgeye direkt ekim şansı sağlayan DHI saç ekimi, saç dökülmesi tamamlanmayan kişilere ekstra avantaj sağlar. Kanal açma ve kök yerleştirme işlemleri aynı anda yapılabildiğinden, greftler daha kısa sürede ekilebilir. DHI yöntemi kullanılan saç ekimlerinde, operasyon sırasında ve sonrası saç kökü kaybı minimum seviyededir. Var olan saçların tıraşlanmasına gerek olmadığından kadınlar tarafından da tercih edilen bir uygulama şeklidir. DHI uygulama şeklinin kullanıldığı saç ekimleri sonrasında yara izi kalması söz konusu değildir.

DHI deneyim isteyen bir uygulama şeklidir

DHI uygulaması ile yapılan saç ekimleri; titizlik, özen ve tecrübe istemektedir. Bu sebeple operasyonu gerçekleştirecek hekimin ve ekibin özenle seçilmesi son derece önemlidir. Saç ekimi işleminin sonuçlarının geri döndürülmesi imkansıza yakın olduğundan ilk aşama olan doğru uzmanı seçme konusu hasta açısından büyük önem teşkil etmektedir.